Всі імена на букву:

А   Б   В   Г   Д   Е   Є

Ж   З   I   Й   К   Л   М

Н   О   П   Р   С   Т   У

Ф   Х   Ю   Я

Ясон

Значення, походження. Ясон - лікар (грец.).

Іменини, святі покровителі. 11 травня (27 квітня) - Св. апостол і Ясон (Ясон) - учень і небіж Св. апостола Павла, багато постраждав за Христа і мирно помер у глибокій старості в I ст.

Забобони, прикмети, звичаї. На Насонов теплий вітер приносить здоров'я. Починають збирати перший цілющі трави.

Зодіак імені - Овен. Планета - Сонце. Колір імені-золотистий. Сприятливе дерево - осика. Заповітне рослина - кульбаба. Заступник імені - золоторунний баран. Камінь-талісман - авантюрин.

Ім'я і характер. Ясон - правдивий, вразлива, чутлива людина, талановитий в багатьох областях, дуже самолюбний. Він схильний замикатися в собі, недовірливий, дуже правдивий. До обставин пристосовуватися не любить і не вміє: намагається їх пристосувати до себе, і в цьому йому допомагають аналітичний склад розуму, сильно розвинена інтуїція і відважний характер.

Ім'я в історії та літературі. Ясон - у давньогрецькій міфології герой, правнук бога вітрів Еола, син царя Іолка Есон, ватажок аргонавтів. Коли Пелій повалив свого брата Есон з престолу, той, побоюючись підступів узурпатора, віддав Ясона па виховання кентавра Хірон, який навчив його мистецтва лікування. Згідно Піндара, Ясон, коли йому виповнилося двадцять дет, повернувся в Іолк. Переправляючись через річку Анавр, Ясон втратив сандалію з лівої ноги. Коли Пелій побачив Ясона, він злякався, тому що йому було передбачено, що його погубить людина, яка прийшла до нього в одній сандалії. На питання про його походження Ясон відповів Пелію, що він син поваленого царя Есон і прийшов повернути батькові законну владу. Пелій обіцяв повернути царство Ясонові і сказав, що раніше (для спокутування тяжів над родом Еолідов прокляття) треба умилостивити тінь Фрікса і повернути з Колхіди в Іолк золоте руно. Щоб допомогти Ясонові повернути золоте руно, зібралися герої зі всієї Еллади. Був побудований корабель, названий на честь його будівельника "Арго", і учасники походу стали називатися аргонавтами. Аргонавти за допомогою охорониш Гери і Афіни досягли Колхіди, де правил цар Еет. Цар погодився віддати золоте руно, якщо Ясон запряже в плуг медноногіх, що вивергають полум'я величезних биків (дар Гефеста), зоре поле і засіє його зубами дракона. Бог любові Ерос на прохання Афіни і Гери вселив у серце дочки царя Еета, чарівниці Медеї, любов до героя. Ясон обіцяв Медеї одружитися з нею і з її допомогою виконав всі вимоги Еета. Хоча Ясон зумів засіяти поле зубами дракона і перебити що виросли з нього воїнів, Еет не віддав руна, а замислив спалити "Арго" і вбити аргонавтів. Однак Медея приспала охороняв золоте руно дракона і допомогла викрасти руно. Медея зі своїм братом Апсірт і аргонавтами бігла з Колхіди. Дорогий, щоб затримати переслідувачів, Медея вбила брата і розкидала шматки його трупа по морю. Вражений горем, Еет припинив погоню, щоб зібрати частини тіла сина, і дати їх поховання. Коли Ясон і Медея припливли до острова феаків, де царював Алкіной, їх наздогнали переслідувачі. За порадою дружини Алкіноя Арети Ясон і Медея поспішно взяли шлюб, щоб не було підстав повернути Медею батькові. Повернувшись в Іолк, Ясон дізнався, що за час його відсутності Пелій вбив його батька і всіх родичів. Завдяки хитрості Медеї, що переконали дочок Пелія, що для повернення батькові молодості його слід розрубати на частини, Ясон жорстоко помстився кривднику. Ясон і Медея були вигнані з Іодко і оселилися в Коринті у царя Креонта, де щасливо прожили десять років. У них народилося двоє синів, Мермер і Ферет. Коли Ясон вирішив вступити в новий шлюб з дочкою царя Креонта, обурена зрадою Медея надіслала в дарунок нареченої отруєне вбрання, і та померла в страшних муках. Малолітніх синів Ясона, Мермера і Ферет, Медея вбила, а сама віднесло на колісниці, запряженій крилатими драконами. Ясон покінчив із собою; за іншою версією, він загинув під уламками постарілих корабля "Арго".

Ясна


Сонник - тлумачення снів