Всі імена на букву:

А   Б   В   Г   Д   Е   Є

Ж   З   I   Й   К   Л   М

Н   О   П   Р   С   Т   У

Ф   Х   Ю   Я

Ярина

Імена Ірина, Ярина, Орися – близнюки. В інших народів ці імена звучать так: Аріна, Ірена, Ірене, Ірен, Рена, Ріна. У перекладі з грецької мови це ім’я означає "мир, спокій".

Покровительками цього імені є: свята великомучениця Ірина Македонська (ІІ ст.) (день пам’яті 18 травня), святі мучениці: Ірина Аквілейська (IV ст.) та Ірина Коринфська (29 квітня), Ірина Константинопольська (26 травня), Ірина Єгипетська (1 жовтня).

Свята великомучениця Ірина Македонська до хрещення називалася Пенелопа. Вона була дочкою правителя міста Мігдонія (Македонія). Пенелопа прийняла хрещення від апостола Тимофія, учня святого апостола Павла, і була охрещена Іриною. Коли її батько дізнався про це, то наказав зв’язати дочку і кинути під копита диких коней. Але коні не зрушили з місця. Побачивши це чудо, батьки і ще 3000 чоловік повірили в Христа і зреклися поганських богів. За наказом нового правителя, святу діву кинули у рів зі зміями, де вона пробула 10 днів і залишилась жива. Правитель звинуватив її у чародійстві і наказав катувати, але й тортури їй нічого не заподіяли. Тоді народ повстав проти правителя і вигнав його з міста. Свята Ірина навернула до християнства понад 10 000 язичників.

Ірини, Орисі та Ярини мають кілька іменин протягом року: 29 квітня, 18 і 26 травня, 1 жовтня.
Народний календар

З 18 травня, на Ярини Розсадниці, починали висаджувати розсаду капусти. 1 жовтня – Ярини – ще називали 'журавлиним літом", бо починали відлітати журавлі.

Ярема         Яромир


Сонник - тлумачення снів